Dört yapraklı yonca var mıdır

Bıçağınızdaki kokuları önlemek için; eğer birkaç sebze birden ayıklayacaksanız, soğandan başlayarak havuçla noktalamayı tercih edin. Havuç soğanın sindirdiği kokuyu yok eder. Ayrıca taze nane yaprakları ile bıçağın uçunu ovuşturursanız, koku çıkacaktır. Bu yöntemi soğan kokusunun sindiği diğer araçlar ve kaplar için de uygulayabilirsiniz.

Dört yapraklı yonca var mıdır

Dört yapraklı yonca var mıdır ve Resimleri

Yoncaların belirli bir özelliği üç yapraklı olmalarıdır. Şanslı bir insan “dört yapraklı” yonca bulabilir ama bu çok az rastlanan anormal bir durumdur.

Yoncalar, bezelye ailesinin bir üyesidir. Kırmızı, beyaz, çilek ve kızıl türlerinin dâhil olduğu 250 gerçek yonca türü vardır.

Yoncalar genellikle otlaklarda yetişir ve en yaygın olarak deniz kıyısına yakın kireçli veya killi topraklarda görülür. Kırmızı yonca yüzyıllarca ekim mahsulü olarak kullanılmıştır. Günümüzde, yaygın bir şekilde hayvan besini; Avrupa, kuzey ve orta Amerika’da da toprağı güçlendirici bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Yonca çiçeklerinin özleri çok zengindir, bu yüzden de birçok böceği kendilerine çeker. Çiçeğin beyaz tabanının, taze bala benzer çok güzel bir tadı vardır.

Bu tarifi unutmayın Sık Kullanılan Ekle! ya da Açılış Sayfan Yap! yine bekleriz!

“Dört yapraklı yonca var mıdır” ile ilgili yorum ekleyin?

Sarımsak Kırmızı Toz Biber Maydanoz Patates Salatalık Domates Süt Limon Havuç Labne Peyniri Tuz Karabiber Tereyağı Nişasta Taze Soğan Kıyma Mantar Tarçın Kekik Sirke Margarin Pudra Şekeri Yumurta Kaşar Peyniri Fındık Salça Sıvı Yağ Yumurta Sarısı Dereotu Krem Şanti Yaş Maya Beyaz Peynir Toz Şeker Antep Fıstığı Yoğurt Kuru Üzüm Kabak Zeytinyağı Ispanak Pirinç Çilek Kabartma Tozu Krema Badem Kakao İrmik Su Hindistan Cevizi Yufka Soğan Bitter Çikolata Limon Suyu Vanilya Ceviz Un