Dört yapraklı yonca var mıdır

Marmelatların daha canlı gözükmesi için; birkaç tane çekirdeksiz kuru üzüm atılırsa, daha canlı bir renk kazanır.

Dört yapraklı yonca var mıdır

Dört yapraklı yonca var mıdır ve Resimleri

Yoncaların belirli bir özelliği üç yapraklı olmalarıdır. Şanslı bir insan “dört yapraklı” yonca bulabilir ama bu çok az rastlanan anormal bir durumdur.

Yoncalar, bezelye ailesinin bir üyesidir. Kırmızı, beyaz, çilek ve kızıl türlerinin dâhil olduğu 250 gerçek yonca türü vardır.

Yoncalar genellikle otlaklarda yetişir ve en yaygın olarak deniz kıyısına yakın kireçli veya killi topraklarda görülür. Kırmızı yonca yüzyıllarca ekim mahsulü olarak kullanılmıştır. Günümüzde, yaygın bir şekilde hayvan besini; Avrupa, kuzey ve orta Amerika’da da toprağı güçlendirici bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Yonca çiçeklerinin özleri çok zengindir, bu yüzden de birçok böceği kendilerine çeker. Çiçeğin beyaz tabanının, taze bala benzer çok güzel bir tadı vardır.

Bu tarifi unutmayın Sık Kullanılan Ekle! ya da Açılış Sayfan Yap! yine bekleriz!

“Dört yapraklı yonca var mıdır” ile ilgili yorum ekleyin?

Kıyma Sirke Beyaz Peynir Sıvı Yağ Patates Kabartma Tozu Mantar Nişasta Fındık Çilek Maydanoz Kabak Toz Şeker Limon Soğan Labne Peyniri Kakao Vanilya Yaş Maya Süt Kekik Bitter Çikolata Karabiber Un Yoğurt Domates Tuz Krema Kuru Üzüm Pudra Şekeri Havuç Yumurta Sarısı Ispanak Tereyağı Su Antep Fıstığı Hindistan Cevizi Zeytinyağı Sarımsak Limon Suyu Badem Ceviz İrmik Margarin Krem Şanti Tarçın Kaşar Peyniri Taze Soğan Yufka Pirinç Salça Salatalık Yumurta Kırmızı Toz Biber Dereotu