Dört yapraklı yonca var mıdır

Bayat ekmekler için; ince ince dilimleyip üzerine süt serpin ve kızgın yağda kızartın, ters çevirip domates ve peynir koyun, üzerine nane ve kekik serpin. Afiyet olsun.

Dört yapraklı yonca var mıdır

Dört yapraklı yonca var mıdır ve Resimleri

Yoncaların belirli bir özelliği üç yapraklı olmalarıdır. Şanslı bir insan “dört yapraklı” yonca bulabilir ama bu çok az rastlanan anormal bir durumdur.

Yoncalar, bezelye ailesinin bir üyesidir. Kırmızı, beyaz, çilek ve kızıl türlerinin dâhil olduğu 250 gerçek yonca türü vardır.

Yoncalar genellikle otlaklarda yetişir ve en yaygın olarak deniz kıyısına yakın kireçli veya killi topraklarda görülür. Kırmızı yonca yüzyıllarca ekim mahsulü olarak kullanılmıştır. Günümüzde, yaygın bir şekilde hayvan besini; Avrupa, kuzey ve orta Amerika’da da toprağı güçlendirici bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Yonca çiçeklerinin özleri çok zengindir, bu yüzden de birçok böceği kendilerine çeker. Çiçeğin beyaz tabanının, taze bala benzer çok güzel bir tadı vardır.

Bu tarifi unutmayın Sık Kullanılan Ekle! ya da Açılış Sayfan Yap! yine bekleriz!

“Dört yapraklı yonca var mıdır” ile ilgili yorum ekleyin?

Tarçın Yufka Toz Şeker İrmik Taze Soğan Salça Fındık Kabartma Tozu Nişasta Havuç Karabiber Labne Peyniri Krem Şanti Ceviz Kuru Üzüm Beyaz Peynir Soğan Pirinç Antep Fıstığı Hindistan Cevizi Mantar Ispanak Krema Sirke Domates Limon Suyu Patates Kırmızı Toz Biber Badem Salatalık Zeytinyağı Sıvı Yağ Yaş Maya Un Kıyma Kabak Kekik Yumurta Süt Sarımsak Limon Su Kakao Maydanoz Vanilya Bitter Çikolata Pudra Şekeri Yumurta Sarısı Tereyağı Tuz Çilek Margarin Kaşar Peyniri Yoğurt Dereotu