Dört yapraklı yonca var mıdır

Buzdolabınızın iyi soğutması için; içine bir torba tuz koyun. Tuzun dolaptaki nemi aldığını göreceksiniz.

Dört yapraklı yonca var mıdır

Dört yapraklı yonca var mıdır ve Resimleri

Yoncaların belirli bir özelliği üç yapraklı olmalarıdır. Şanslı bir insan “dört yapraklı” yonca bulabilir ama bu çok az rastlanan anormal bir durumdur.

Yoncalar, bezelye ailesinin bir üyesidir. Kırmızı, beyaz, çilek ve kızıl türlerinin dâhil olduğu 250 gerçek yonca türü vardır.

Yoncalar genellikle otlaklarda yetişir ve en yaygın olarak deniz kıyısına yakın kireçli veya killi topraklarda görülür. Kırmızı yonca yüzyıllarca ekim mahsulü olarak kullanılmıştır. Günümüzde, yaygın bir şekilde hayvan besini; Avrupa, kuzey ve orta Amerika’da da toprağı güçlendirici bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Yonca çiçeklerinin özleri çok zengindir, bu yüzden de birçok böceği kendilerine çeker. Çiçeğin beyaz tabanının, taze bala benzer çok güzel bir tadı vardır.

Bu tarifi unutmayın Sık Kullanılan Ekle! ya da Açılış Sayfan Yap! yine bekleriz!

“Dört yapraklı yonca var mıdır” ile ilgili yorum ekleyin?

Limon Suyu Vanilya Dereotu Zeytinyağı Yumurta Labne Peyniri Limon Tarçın Fındık Sıvı Yağ Badem Karabiber Yaş Maya Kırmızı Toz Biber Mantar Pudra Şekeri İrmik Hindistan Cevizi Kaşar Peyniri Sarımsak Su Un Beyaz Peynir Kıyma Domates Kuru Üzüm Tereyağı Salatalık Yumurta Sarısı Kabak Sirke Krem Şanti Soğan Margarin Havuç Süt Kakao Kabartma Tozu Nişasta Taze Soğan Kekik Maydanoz Yufka Salça Tuz Ispanak Patates Toz Şeker Yoğurt Krema Çilek Pirinç Ceviz Bitter Çikolata Antep Fıstığı